Ze dvora - farmářský obchod Lípa

Otevírací doba

Po: 15:00 - 17:00
Čt: 15:00 - 17:00

Pá:  9:00 - 11:00
So:  8:00 - 10:00
Ne: 15:00 - 17:00

 

Kontakt

Lípa čp. 5, 582 57
Lípa u Havlíčkova Brodu
areál Zemědělské akciové společnosti

Objednávky na telefonu: +420 724 384 249

 

Nabízený sortiment výrobků

 • mléko a mléčné výrobky,
 • brambory a výrobky z brambor,
 • maso a masné výrobky,
 • mouky, luštěniny, vločky, těstoviny,
 • sušené ovoce,  ovoce a ovocné šťávy a sirupy,
 • zelenina,
 • výrobky z rakytníku,
 • mák, kmín,
 • med a výrobky z medu,
 • vejce,
 • rostlinné oleje,
 • pivo,
 • víno

Vážení zákazníci,

V nejbližší době chceme otevřít nový obchod s potravinami v administrativní budově Zemědělské akciové společnosti v Lípě. Už název naší prodejny „Ze dvora“ evokuje pocity regionálních, českých a kvalitních potravin. Bude se tedy jednat téměř výhradně o kvalitní české potraviny. Nechceme ani nemáme v plánu vytvářet konkurenci pro tradiční obchod s potravinami v Lípě.

Náš koncept je trochu odlišný a v nově vzniklé prodejně chceme dodržovat některé důležité zásady a prodávané potraviny by měly splňovat určité požadavky:

 1. Nabízený produkt, tedy potravina má něco společného se Zemědělskou akciovou společností Lípa – buď je sama produkuje, jako například kvalitní brambory a čerstvé mléko, nebo k jejich výrobě dodáváme surovinu – jako například mouka z Mlýnu Havlíčkův Brod, která se vyrábí mimo jiné z naší pšenice, pivo z havlíčkobrodského či Plzeňského pivovaru kam dodáváme sladovnický ječmen.
 2. Potravina je vyráběna přímo prvovýrobci, tedy zemědělci a nejlépe v okruhu 60 km. Sem budou patřit mléčné výrobky z mlékárny MA-MA v Okrouhličce, mléčné výrobky z Luk nad Jihlavou, nebo výrobky z rakytníku z téhož podniku. Zemědělská usedlost Vacek Vilémovice bude dodávat český kmín a mák. Již v současné době nabízíme žampióny a hlívu ústřičnou od soukromého dodavatele a tento sortiment chceme rozšířit.
 3. Mezi naší prodejnou a výrobcem nebude více jak jeden mezičlánek. Tady chceme oslovit některé menší mlékárny jako je třeba Mlékárna Polná, kde se vyrábí velice kvalitní tvrdé sýry, zákysy atd., mlékárna ve Velkém Meziříčí už nám dodává máslo a eidam.
 4. Hitem naší nabídky by mohlo být kvalitní hovězí maso. Stěžejním dodavatelem bude Biofarma Petra Marka z Častonína na okrese Pelhřimov. Samozřejmě, že v případě většího zájmu jsme připraveni oslovit další dodavatele zejména z řad soukromých zemědělců z okresu Havlíčkův Brod, Pelhřimov a Žďár nad Sázavou. Obvyklým způsobem prodeje jsou balíčky 10 kg, které obsahují podíl předního hovězího, zadního hovězího a kostí.
 5. Masné výrobky a uzeniny budou z produkce ZD Rosice u Chrasti a Zemědělské a.s. Krucemburk, což jsou dnes již renomované značky kvality.
 6. Sezónní ovoce a zelenina původem z České Republiky. Zde se nabízí opravdu široké pole působnosti od meruněk, jablek a ostatního ovoce přes různé odrůdy salátů až po cibuli, česnek a kořenovou zeleninu.
 7. V neposlední řadě bychom chtěli, pokud to bude možné, minimalizovat množství obalů používaných k balení potravin
 8. Kvalitní káva a čokoláda nejlépe v režimu „fair trade“
 9. O víkendu uvažujeme o prodeji čerstvého pečiva. Předpokládáme, že náš obchod nazvaný „Ze dvora“ bude otevřený několikrát týdně v odpoledních hodinách a o víkendu dopoledne. Bude fungovat spíše na principu objednání vybraných potravin a jejich vyzvednutí v domluveném termínu.

Těšíme se na Vás
Ze dvora
farmářský obchod Lípa

Ze dvora: